Język obcy w firmie – dlaczego warto w niego inwestować?

Rozwój pracownika jest ważny

Nie będzie nowością, jeśli napiszę, że w pracowników warto inwestować. Warto inwestować w umiejętności twarde i miękkie, które bezpośrednio przekładają się wydajność pracownika w firmie.

Warto jednak także inwestować w te umiejętności, które oferują pracownikowi rozwój osobisty, niekoniecznie związany z pracą. Szczególnie istotne dla rozwoju pracownika (i pracodawcy) są języki obce. Dlaczego są tak ważne? Odpowiedź na to pytanie poniżej.

nauka języków, slowlingo, języki obce
Nauka języków w firmie

Co daje Język obcy?

Pracownik, który zna języki obce to wartościowy zasób dla każdej firmy, ponieważ podnosi wartość konkurencyjną danego przedsiębiorstwa na rynku. Lepiej wykwalifikowani ludzie  = sprawniejsze  i dokładniejsze działanie.

Jednakże znajomość i nauka języków świadczą o czymś jeszcze. Pracownik, który aktywnie rozwija swoją znajomość języków jest pracowity i zdyscyplinowany. Najprawdopodobniej również chętniej wykorzystuje tę znajomość w kontaktach zawodowych. Znajomość języków przekłada się na rozbudowaną świadomość kulturową oraz na niwelowanie barier komunikacyjnych.

Znajomość innych, niż ojczysty, języków pozytywnie wpływa również na większą pewność siebie oraz zmianę sposobu myślenia poprzez nowe doświadczenia kognitywne.

Walory biznesowe

Z perspektywy konkretnych biznesów międzynarodowych znajomość języków jest bardzo dobrze postrzegana. Umiejętność posługiwania się językami związanymi z konkretnym rynkiem, czy przemysłem, np. językiem niemieckim, hiszpańskim czy mandaryńskim jest niezwykle pożądana w działce sprzedaży i marketingu.

Język obcy – jak uczyć w firmie?

Doskonałym rozwiązaniem dla nauki języka obcego w firmie jest e-learning lub m-learning (mobile). Obie te metody pozwalają objąć nauką duże liczby osób, przy jednoczesnym personalizowaniu procesu i tempa nauki.

Istnieje wiele rozwiązań e-learningowych do nauki języków, wystarczy wybrać odpowiednie. Można także stworzyć od podstaw dokładnie dopasowane do potrzeb rozwiązanie. Zanim jednak wybierze się którąkolwiek z powyższych opcji warto ustalić cele językowe, preferencje w nauce oraz indywidualne modele absorpcji. Pomagają w tym prowadzone przez mnie szkolenia oraz warsztaty, które, wykorzystując autorską metodę BALL, pozwalają ustalić właściwe cele językowe oraz sposoby nauki. Zapraszam do zapoznania się z ofertą dostępną tutaj i zachęcam do inwestowania w pracowników.